Почетна страница » Спорт » Најчуднији меч у историји фудбала

Најчуднији меч у историји фудбала

Барбадос и Гренада одиграли су најчуднији меч у историји фудбала 1994. године. Да би заузели прво место, Барбадос је морао да победи, и са разликом од најмање два гола..

Била је 83. минута, резултат је био 2: 1, што се Барбадосу уопште није свидјело. А онда су очајни Барбадијци дошли до прилично парадоксалног потеза - забили су гол у своја врата! Шта је зарадило чак 30 минута додатог времена.

То је било довољно да Барбадос постигне гол, а постигнути гол у додатном времену је, према правилима, сматран "златним" и изједначен са два..

Запрепаштени Гренадијци су трчали уназад као одговор на гол у властитој мрежи, а Барбадос је сада морао да чува стражу над властитим и туђим вратима..

На крају, Барбадосов план је радио. Утакмица је завршена резултатом 4: 2 у његову корист..