Почетна страница » Спорт » О драматичним утакмицама у фудбалу

О драматичним утакмицама у фудбалу

Фудбал је дословно пун сценарија за холивудске редитеље који могу снимати филмове драматичним расплетом. Позивамо вас да се упознате са неким од њих..

Бавариа и Манцхестер Унитед, 1999
    Желео бих да почнем са финалном утакмицом Лиге Шампиона између Баиерна и Манчестер Јунајтеда 1999. године, која је одржана на стадиону Цамп Ноу у Барселони. На самом почетку утакмице, тим из Минхена приказује циљ Марија Баслера, који је забио гол из даљине..
    До 90 минута утакмице, немачка екипа је задржала минималну предност над "црвеним врагима" и, штавише, могла би да је удвостручи ако су Мехмет Сцхолл и Царстен Јанкер били тачнији. Међутим, након 90 минута меча, почео је период, како је Фергие Тиме почео да га зове. Тедди Схерингхам је након извођења угла Бецкхам изједначио резултат, а мало касније Оле-Гуннар Солскјаер, опет, након Бецкхама, довео је "Манкунианце" напријед. Истовремено, и Схерингхам и Оле-Гуннар Солскјаер започели су меч са клупе. Драма лежи у чињеници да је менаџер "Баварске" Оттмар Хитзфелд рано веровао у победу, јер то није типично за немачки живот. Главни тренер Минхена променио је свог најбољег браниоца Лотхара Маттхауса, који је обезбедио појачану бетонску одбрану током утакмице. То је била грешка ...

Тим Аргентина и Енглеска, 1986
    Хајде да заронимо још раније у историју и присетимо се култне утакмице Светског првенства 1986. године, у којој се у оквиру четвртфинала састала репрезентација Аргентине и Енглеске. Овај светски куп био је круна каријере аргентинског генија Диега Марадоне. Прву половину утакмице није одликовало нешто незаборавно, голови нису забележени. Међутим, друга половина игре је у потпуности надокнадила све. Резултат је отворио Диего Марадона са историјским пролазом из своје половине терена, победивши читаву енглеску екипу левом ногом и забијајући се у празну мрежу. Фантастичан за овај циљ даје да је Аргентинац трчао 80 метара у 14 секунди, док је тукао браниоце противника. Мало касније, Марадона удвостручује предност репрезентације Аргентине. А други гол се може такмичити са првим у слави и легенди, јер је био забележен. И то је учињено тако очигледно и дрско. Противник, суиграчи, цео стадион је био јасан - циљ не треба рачунати. Међутим, судија је изненадио све који су видели овај састанак, показујући на центар терена. Након меча, Марадона је то назвао "Божја рука". Али Британци се нису осећали боље. Још увијек не воле Марадону, оптужујући га да је украо побједу од њих.

Ливерпоол и Милан 2005.
    Говорећи о драматичној утакмици, неопходно је споменути финале Лиге шампиона 2005. године у којем су се састали Ливерпоол и Милан..
    Италијански клуб већ у првој половини, чини се, дизајнирао је побједу за себе у мечу, али се испоставило да није тако лако за штићенике Царло Анцелотти \ т.
    Већ у првом минуту меча, без икаквих додатних прелудија, капитен „Милана“ легендарни Пало Малдини забија гол. Још два лета у мрежу, "Ливерпоол" на крају прве половине утакмице, дублови извлаче Цреспо. На паузи, играчи "Милана" су отишли ​​већ помислили да ће пити шампањац из "Усхастика", ау то време Бенитез је говорио ватрено у свлачионици Мерсеисиде тима, јер је у другом полувремену дошао још један Ливерпоол. За само шест минута меча, Геррард, Смицер и Алонсо су изједначили резултат, извевши чудо које ће заувек остати запамћено у историји светског фудбала. Утакмица ће се завршити резултатом 3: 3. Додатно време такође не открива победника. Почиње серија пенала. Зашто не сценариј за филм?
    Да ли због живаца или шока након изгубљене предности, али фудбалери Миланског тима су победили јако лоше. Последњи који је дошао до тога је украјинска легенда Андреј Шевченко и не остварује казну, доносећи победу енглеском клубу.